Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Пилинг од праска

Пилинг од праска

Длабоко чистење на кожата на рацете

Код: 40203 , Тежина: 12 гр.
Повратни информации од клиент:
(0)

Отстранете ги мртвите клетки од кожата со помош на пилинг. Темелно ја чисти и ја подготвува кожата на рацете за понатамошни процедури.

Активните состојки на пилингот делуваат на мртвите клетки и лесно ги отстрануваат, оставајќи ја кожата кадифено мазна и подготвена да ги апсорбира сите хранливи материи во следните фази на нега.

Основата на пилингот е јаболковата АХА киселина, која го активира формирањето на нови клетки, поттикнува интензивен процес на чистење и регенерација на кожата, а исто така го подобрува влијанието на други активни супстанции. Екстрактот од лист од праска ја хидрира, тонизира и омекнува кожата, ја изедначува бојата, ја храни, спречува лупење на кожата, ја зголемува нејзината еластичност и цврстина.

Благодарение на мини пакувањето е идеален за патување и можете да го користите до последна капка.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете го пилингот на сува и чиста кожа на рацете. Потоа масирајте со кружни движења. Исплакнете темелно.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Collagen
Collagen

Колагенските амино киселини совршено ја навлажнуваат кожата, ја прават еластична и еластична, одржуваат оптимално ниво на влага.

АХА (алфа хидрокси киселини)
АХА (алфа хидрокси киселини)

Яблочная кислота является одной из самых популярных АНА-кислот. Деликатно отшелушивает ороговевшие клетки, стимулирует кожу к обновлению.

Праска
Праска

Екстрактот од праска ја омекнува кожата, го враќа оптималното ниво на влага, ги измазнува фините линии, оставајќи ја кожата измазнета и помлада.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ PROFI Крпа за чистење “ 2 во 1 “
10.31€10.31 8.25€8.25
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.