Top.Mail.Ru
На главную

SOD Лосион за тело

Време за телото

Код: 37004 , Волумен: 125 ml
Повратни информации од клиент:
(0)

Вие сте млади и убави! Исто како вашето тело за кое е потребна постојана грижа за да ви овозможи да носите жешки шорцеви и изберете кој било костим за капење што го сакате во секое време.

За да ја одржите вашата кожа млада што е можно подолго, додајте антиоксиданси и хидратација во секојдневниот третман на кожата. Млекото за тело од младешката серија FreshClick содржи SOD супероксидант и маслиново масло и комплексно ја регенерира и хидрира кожата. Ја одржува хидролипидната рамнотежа на кожата и ја намалува сувоста и лупењето.

Грижете се за вашето тело и уживајте во неговата мекост и нежност.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на чистата кожа на телото со кружни движења. Погоден за секојдневна употреба.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Гиалуронат натрия действует подобно гиалуроновой кислоте, которую называют «звездой с 1000 поклонников»: 1 ее молекула притягивает 1000 молекул воды. Это вещество образует на коже легкую пленку, которая активно всасывает влагу из воздуха, создавая эффект дополнительной влажности, а также повышает тургор и эластичность кожи.

Маслинка
Маслинка

Екстрактот од маслинка го подобрува изгледот на кожата, ја зголемува еластичноста и ги измазнува фините линии.

Лецитин
Лецитин

Лецитинот е клучниот градежен материјал на клетките (го содржат главно сите клетки во човечкиот организам). Лецитинот ги обновува заштитните функции на оштетената кожа која бара негување и антиоксидативна заштита.

Комплекс со кактус екстракти
Комплекс со кактус екстракти

Специјален комплекс за регенерација и хидратација за сигурна заштита на младата кожа. Комплексот содржи многу активни супстанции: екстракти од опунтија, нане, хризантема, портулака, пајонија.

Хлорфенезин
Хлорфенезин

Хлорфенезинот е органско соединение и по дефиниција конзерванс со антигабични и антибактериски карактеристики. Супстанцијата е добро компатибилна со природни состојки.

SOD
SOD

SOD (superoxide dismutase) е ензимски антиоксиданс кој се бори против слободните радикали. Тоа е природна компонента во секоја човечка клетка, но нејзината активност се намалува по 18-годишна возраст. Кога обезбедувате антиоксиданти однадвор, можете да ги намалите негативните ефекти на околината и да го забавите стареењето на кожата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Течни ракавици заштитен крем
4.51€4.51 2.93€2.93
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сјај за усни, јагода
12.20€12.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детска паста за заби Pro Dental
4.20€4.20 2.94€2.94
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело, зелен чај
11.10€11.10 8.88€8.88
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.