Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Балзам за густина и раст на косата

Балзам за густина и раст на косата

Третман за реактивирање: коса во целосна убавина

Код: 20153 , Тежина: 250 гр
Повратни информации од клиент:
(0)

Содржи пептид Capilia Longa-С PPF комплекс за зајакнување на растот на косата, како и комплекс на витамини и минерали Gründinol кој го зајакнува коренот и го спречува опаѓањето на косата.

Екстра хранлива формула на балзам-филлер збогатен со шеа путер ефикасно регенерира и делува на три нивоа: на корените, скалпот и на самата коса.Балсамот ги активира функциите на фоликулите на косата, го регулира циклусот на раст на косата и ја подобрува структурата на кератинскиот слој. Го стимулира растот на силната и цврста коса, го зголемува нејзиниот сјај и еластичност.

За максимален ефект користете го балсамот во комбинација со шампон и серум за коса за густина и раст на косата.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на чист скалп, распоредете по целата должина на косата, оставете да делува 10-15 минути, а потоа исплакнете темелно со вода. Користете 1-2 пати неделно.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Шеа путер
Шеа путер

Омекнувачка и навлажнувачка компонента за косата и скалпот. Тоа помага да се врати сјајот и еластичноста на сувата коса и штити од негативните ефекти на околната средина.

Бреза
Бреза

Инфузијата на пупки од бреза содржи голем број киселини. Благодарение на неговото регенеративно и антиинфламаторно дејство, помага при осип и иритација на кожата. Ја подобрува структурата на косата, ја омекнува и го нормализира лачењето на себум.

Чага
Чага

Силната инфузија на чага е позната уште од памтивек по нејзината способност да го реактивира растот на косата и се користела и против ќелавост. Ја зајакнува и регенерира слабата коса и ја подобрува нејзината структура.

Capilia Longa-С PPF
Capilia Longa-С PPF

Ова се фитопептидни фракции од долгата куркума. Комплексот го активира растот на косата, продира длабоко во косата, каде што започнува исхраната на клетките на растечкиот фоликул а воедно и регенерацијата на косата. Го спречува и намалува опаѓањето на косата, го стимулира растот и ја зголемува густината

Gründinol complex
Gründinol complex

Комплекс од витамини и минерали со екстракти од никулци од соја и квасец, хидролизиран кератин и гликозаминогликани, 11 витамини (В1, В2, В3, В5, В6, В7, В8, В12, А, С и Е), 7 минерали (калциум, магнезиум , бакар, калиум, цинк, манган, железо). Ги зајакнува корените и го спречува опаѓањето на косата, го активира нивниот раст, ја подобрува состојбата на скалпот и на тој начин го поттикнува растот на посилна и поцврста коса.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Алое вера гел
9.70€9.70 7.76€7.76
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело со Кристали од Мртво Море
15.50€15.50 12.40€12.40
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Серум за зацврстување на трепките и веѓите
19.90€19.90 15.92€15.92
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито паста за белење со јаглен и тајга тревки,
11.10€11.10
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балсам за коса Линжи
9.40€9.40
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.