Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Шампон против опаѓање на косата.

Силна и густа коса

Код: 21310 , тежина 420 ml
Повратни информации од клиент:
(0)

Ефикасно запира и спречува предвремено опаѓање на косата. Го подобрува снабдувањето со крв во епицентарот на алопеција и го враќа балансот на минерали и витамини. Ги зајакнува корените и ги обновува оштетените фоликули на косата.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на влажна коса, масирајте, а потоа исплакнете.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Ангелика
Ангелика

Екстрактот од коренот на Ангелика го подобрува растот на косата, помага да се зголеми обемот на косата.

Кинески женшен
Кинески женшен

Кинескиот екстракт од корен од женшен ја активира микроциркулацијата во скалпот, ја подобрува исхраната косата, го намалува губењето на косата.

Селен
Селен

Екстрактот од коренот Ligusticum chuanxiong има корисен ефект врз косата, го намалува губењето на косата, ја прави косата свиленкаста, сјајна и податлива.

Реманија
Реманија

Екстрактот од коренот Реманија има корисен ефект врз косата, ги зајакнува корените на косата, го олеснува обновувањето на структурата на косата, ја прави косата посјајна.

Горец
Горец

Polygonum multiflorum се нарекува "He Shou Wu" во Кина, што значи "црномурест господин He". Според легендата, тој бил мудар старец кој ја вратил сивата коса и ја вратил интензивната боја со примена на оваа билка. ЕКСТРАКТ ПОЛИГОНУМ МУЛТИФЛОРУМ ја интензивира исхраната на корените на косата, го враќа природниот сјај на косата. Спречува предвремено појавување на сива коса.

Нигела сатива
Нигела сатива

Екстрактот од семе од цвет од анасон ја подобрува состојбата и целокупниот изглед на косата, ја остава косата сјајна и податлива.

Polyquaternium-10
Polyquaternium-10

Полимерот, кој благодарение на својата структура е привлечен од оштетените делови на косата, ги полни и регенерира. Додава волумен, го олеснува чешлањето и обликувањето, а косата ја прави мека и кадифена. Има антистатички ефект.

Sanchi ginseng
Sanchi ginseng

Санчи женшен содржи голем број на корисни компоненти: сапонини, флавоноиди, витамини, амино киселини итн. Екстрактот од ова растение ја подобрува микроциркулацијата во скалпот, придонесува за намалување на опаѓањето на косата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Масло есенција за коса во капсули
14.56€14.56 13.10€13.10
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице со кордицепс и жалфија
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенератор за коса “ Златен ѓумбир “
13.89€13.89 12.50€12.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Деликатен гел за чистење лице
11.60€11.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Навлажнувачки прајмер за лице
18.50€18.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Функциональный комплекс «Златофит»
45.00€45.00 36.00€36.00
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супер-концентрирани плочки за перење облека
15.93€15.93 11.15€11.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело "медена праска"
2.00€2.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маска за раст на коса
14.33€14.33 12.90€12.90
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.