Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Тоник активатор за раст на коса

Моќ во должина

Код: 23403 , Weight: 50 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Активниот состав влијае директно врз фоликулите на косата, спречувајќи дополнително опаѓање на косата и поттикнувајќи нов раст.

Во својот состав има богати елементи од тибетски растителни екстракти,добиени со користење на иновативни методи. Тие се во можност да навлезат во структурата на косата и фоликулите длабоко, со што ќе обезбедуваат дополнителна стимулација за раст на косата.

Општи карактеристики на тоникот кои обезбедуваат сеопфатен ефект:
го спречуваат опаѓањето на косата, го стимулираат растот на косата, ги нормализираат лојните жлезди во скалпот, обезбедуваат ефективна моќ со што ја враќаат природната убавина на косата.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете го тоникот на местата на кои опаѓа косата, користејќи памук и тријте го на корените неколку минути. Оваа постапка правете ја два пати на ден, наутро и навечер. Не бара плакнење. Препорачаното времетраење на употреба е 30 дена.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Ангелика
Ангелика

Екстрактот од коренот на Ангелика содржи органски киселини и фитостероли - супстанции кои ја блокираат болката, чешањето и воспалението и ја зајакнуваат структурата на клеточните мембрани.

Морус Алба
Морус Алба

Екстрактот од стеблото го заситува скалпот со корисни материи, ги храни корените на косата, со што го стимулира растот на косата.

Кинески женшен
Кинески женшен

Кинескиот екстракт од корен од женшен ја активира микроциркулацијата во скалпот, ја подобрува исхраната косата, го намалува губењето на косата.

Линчжи
Линчжи

Екстрактот од Линчжи ја штити косата од негативното влијание на околината.

Ѓумбир
Ѓумбир

Екстрактот од коренот од ѓумбир ја активира циркулацијата на крвта, подобрувајќи ја "исхранта" за коса. Го забрзува растот на косата, ја зајакнува косата.

Гледиција
Гледиција

Овошјето Гледиција австралис содржи сапонини, кои се растителни гликозиди кои формираат пена и нежно го чистат скалпот и косата. Биоактивните состојки на Гледиција, исто така, се грижат за скалпот, го нормализираат функционирањето на лојните жлезди, ја обновуваат структурата на косата и ја прават косата жива.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Растворлива маска во прав со перли
6.20€6.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело, зелен чај
11.10€11.10 8.88€8.88
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон со екстракт од линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Чешский каталог 2024
3.00€3.00
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.