Top.Mail.Ru
На главную
Volupta+ за жени

Volupta+ за жени

ЗАДОВОЛСТВО ВО Вашата постела: разбудете ја сензуалноста!

Код: 65301 , 2 pcs x 5 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Амино киселината L-аргинин е основната активна состојка на гелот. Volupta+ од TianDe е првиот производ кој содржи толку висока концентрација на оваа активна состојка. Л-аргининот го активира процесот на производство на азотен оксид (NO) кој ги проширува крвните садови и на тој начин обезбедува масивен проток на крв во репродуктивните органи. Редовната употреба на Л-аргинин придонесува за подобрување на циркулацијата на крвта во карличните органи, го зголемува тонусот на интимните мускули и позитивно влијае на телото.

Ментолот содржан во производот ја зголемува апсорпцијата на аргинин, а исто така ги стимулира нервните завршетоци и придонесува за поинтензивна вагинална секреција.

Карактеристична карактеристика на Volupta+ гелот од TianDe е неговата содржина на млечна киселина, која ја негува интимната микрофлора на мукозната мембрана и го одржува природното ниво на pH. Формулата на производот е збогатена со пантенол и алантоин, кои ја навлажнуваат и омекнуваат мукозната мембрана и спречуваат иритација.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете количина гел со големина на грашок (околу 1 грам) на клиторисот околу 5 до 10 минути пред сексуалниот однос.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алантоин
Алантоин

Алантоин ја омекнува и ја навлажнува слузницата и спречува иритација. Лекува болна слузница и други оштетувања на слузницата.

Пантенол
Пантенол

Омекнува и ја навлажнува слузницата и спречува иритација. Лечи пукнатини и други оштетувања на слузницата.

Ментол
Ментол

Ги стимулира нервните завршетоци, што го подобрува производството на природен лубрикант. Исто така, ја зголемува апсорпцијата на аргинин.

Млечна киселина
Млечна киселина

Одржува нормално ниво на pH и природна микрофлора во интимните делови.

Аргинин
Аргинин

Аргинин, продира во мукозната мембрана, го стимулира производството на азот оксид, што го промовира проширувањето на садовите и предизвикува моќен прилив на крв.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Течни ракавици заштитен крем
4.51€4.51 2.93€2.93
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сјај за усни, јагода
12.20€12.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Детска паста за заби Pro Dental
4.20€4.20 2.94€2.94
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за тело, зелен чај
11.10€11.10 8.88€8.88
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.