Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Балсам за усни Fucoidan

Меки и нежни усни

Код: 85607 , Weight: 10 g
Повратни информации од клиент:
(2)

Свиленкасти и нежни усни со само едно нанесување од балсамот за усни од серијата Fucoidan. Балсамот спречува сувост на усните и дава одличен резултат на хидратација во текот на целиот ден.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете од балсамот на усни 2 до 3 пати во текот на денот за целосна хидратација.

отлично смягчает губы, заживляет трещинки! рекомендую!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Алантоин
Алантоин

Има регенерирачки ефект, ја омекнува и смирува кожата, заштитувајќи ја од негативното влијание на надворешните фактори.

Шеа путер
Шеа путер

Шеа путерот е бестселер на козметика против стареење. Ја храни кожата со витамини А, Е и Ф. Витамините А и Е помагаат да се зачува младиот изглед на кожата, да се спречат предвремени брчки и да се имитираат линиите, и да се постигне фотопротективен ефект против ултравиолетовите зраци.

Фукоза
Фукоза

Фукозата е единствен јаглехидрат кој игра клучна улога во процесите на клетките. Фукоидан, полисахарид содржан во кафеави алги, се состои од молекули на фукоза. Според многу научни истражувања, фукоиданот ги мобилизира матичните клетки на кожата со што придонесува за регенерација на ткивата. Експериментите открија дека оваа уникатна супстанција е во состојба да ги спречи брчките и, згора на тоа, да ја намали длабочината на веќе постоечките.

Мислења на клиентите (2)

Дарья Григорьева

отлично смягчает губы, заживляет трещинки! рекомендую!

Евалуација
Филиппова Елена Александровна

Этот бальзам стал моим любимым! Увлажняет губы на целый день - до самого вечера не чувствуется сухости, надолго хватает, и главное - сохраняет губы молодыми - раглаживает возрастные морщинки над верхней губой и добавляет губам объём.

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (2)
(0)
(0)
(0)
(0)
(2)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ PROFI Крпа за чистење “ 2 во 1 “
10.31€10.31 8.25€8.25
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.