Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Балсам за усни

Свежина на усните-нежност на кожата!

Код: 84713 , Тежина: 4.5 гр.
Повратни информации од клиент:
(1)

Нашите усни се склони кон промени, и во зима и во лето. Резултатите се сувост и губење на бојата.
Ако вашите усни се испукани, ќе почувствувате промена во состојбата дури и на првиот ден од употребата, благодарение на природните масла и билки што ги содржи овој балсам за усни.

АПЛИКАЦИЈА:

Користете наутро и навечер.
Исто така погоден за мали деца.

это моя защита от солнца и ветра.вообще в тианде столько классных бальзамов ,что я их постоянно чередую и уже поняла,какой на какое время года


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Елка
Елка

Маслото од ела ја стимулира микроциркулацијата во ткивата, а има и бактерицидни својства. Функционира како производ што го спречува развојот на херпес на усните.

Камфро
Камфро

Камфор ги активира метаболните процеси во ткивата и ја подобрува испораката на активни компоненти.

Какао
Какао

Путерот од семе од теоброма какао ја омекнува, навлажнува и измазнува кожата, ја штити кожата од негативното влијание на надворешните фактори.

Шеа путер
Шеа путер

Шеа путерот е бестселер на козметика против стареење. Ја храни кожата со витамини А, Е и Ф. Витамините А и Е помагаат да се зачува младиот изглед на кожата, да се спречат предвремени брчки и да се имитираат линиите, и да се постигне фотопротективен ефект против ултравиолетовите зраци.

Песочен трговец
Песочен трговец

Маслото со право може да се нарече „течно злато“ за неговиот состав, убава и интензивно богата композиција. Тоа е ценето за неговите регенеративни и обновувачки својства. Содржи каротин, каротеноиди, витамин Е и витамин Ф. Способен да ја размрда дури и најсушната кожа во форма.

Цвет Невен
Цвет Невен

Цветниот екстракт од Невен ја дезинфицира и тонира кожата.

Ментол
Ментол

Ментолот има контра-привлечен ефект придружен со чувство на студ. Ја ублажува иритацијата и ја тонизира кожата. Ментолот е одличен освежувач и отстранувач на непријатен мирис.

Пчелин восок
Пчелин восок

Пчелиниот восок има антибактериско дејство, ја омекнува и измазнува кожата, одржува соодветно ниво на влага, ги штити и згуснува трепките.

Восок Карнауба
Восок Карнауба

Восокот Карнауба се карактеризира со прекрасни својства што ја задржуваат водата, ја подобрува трајноста на шминката, ја штити, омекнува и измазнува кожата и ги обвива трепките зголемувајќи го нивниот волумен.

Ланолин
Ланолин

Ланолин помага ефикасно да ја навлажнува, омекнува и негува кожата и ја прави помазна и еластична.

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Мислења на клиентите (1)

Ксения Лунгу

это моя защита от солнца и ветра.вообще в тианде столько классных бальзамов ,что я их постоянно чередую и уже поняла,какой на какое время года

Евалуација
Просечна проценка (5)
КОМЕНТАРИ СО ОЦЕНКИ (1)
(0)
(0)
(0)
(0)
(1)

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ SOD Лосион за тело
12.00€12.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маскара за продолжување на трепките
14.60€14.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Колагенска емулзија за лице и врат
17.90€17.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Lip & Eye Cream Crayon
2.20€2.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Плацентна Филм Маска за лице
7.90€7.90 6.32€6.32
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.