Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Гел за заби бамбусова сол

Нежна грижа за усната шуплина

Код: 60141 , Weight: 120 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Гелот нежно се грижи за вашата усна шуплина. Помага во зајакнувањето на забната глеѓ, го ублажува воспалението на гингивата и го зајакнува локалниот имунитет. Го нормализира нивото на pH во усната шуплина. Заштитува од формирање на забен камен.

АПЛИКАЦИЈА:

Чистете ги забите два пати на ден. Не голтајте.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Титаниум диоксид
Титаниум диоксид

Нежно ја отстранува забната плоча. Тој е еден од најмеките познати абразиви.

Ментол
Ментол

Ги отстранува бактериите од усната шуплина. Го освежува здивот долго време.

Бамбус
Бамбус

Екстрактот од бамбус ја чисти усната шуплина, го потиснува процесот на раст на бактериите, го спречува формирањето на забниот плак и ризикот од забни шуплини, како и крварење и воспаление на непцата.

Натриум флуорид
Натриум флуорид

Моментално преферирана форма на флуор, која има висок ефект на реминерализација и спречува расипување на забите. Предноста на натриум флуорид е тоа што лесно и брзо се распаѓа во активни јони кои можат да станат ефективни во рок од 1-3 минути.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Палета сенки за очи
19.90€19.90
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ AHA & PHA влошки за пилинг на лице
23.00€23.00 18.40€18.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ PROFI Крпа за чистење “ 2 во 1 “
10.31€10.31 8.25€8.25
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.