Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Моливче за очи и веѓи (tone 1)

Длабок изглед и грациозни линии

Код: 80919/02 , Количина: 1 pc
Повратни информации од клиент:
(0)

Графички линии, зачадена шминка, обликување на веѓите и идеалната нијанса? Автоматското моливче за очи и веѓи од линијата Pro Visage ќе ви помогне да креирате шминка користејќи ги најпопуларните техники.

Меко полнење, идеална текстура и восок од канделила ја поправаат шминката, а витаминот Е нежно се грижи за вашата кожа.

- Силниот пигмент обезбедува одлична покриеност и ви овозможува да цртате прецизни линии.
- Меката текстура лесно се размачка со апликаторот за да се создаде зачаден изглед.
- Погоден за нанесување на контурата помеѓу трепките и за оптичко истакнување на изгледот.
- Помага при прилагодување на обликот на веѓите и создавање модерна шминка.
- Оптималната дебелина на филот ви овозможува да нацртате влакна со правилна ширина.
- Содржи природни антиоксиданси (витамин Е) и е нежен за кожата.
- Содржи природен восок, кој го олеснува нанесувањето и помага во структурата и фиксирањето на косата.
- Лесен е за употреба и трае цел ден.

АПЛИКАЦИЈА:

Обојте ги веѓите со молив, засенчување на кожата помеѓу влакната додека одите. Регулирајте го интензитетот на бојата со притискање на оловото за да биде посилно или послабо.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Восок од Канделила
Восок од Канделила

Восокот Канделила е природен ботанички восок добиен од лисјата на грмушката канделила, која расте во пустините на Мексико. Восокот го премачкува грмушката, помагајќи му на растението да ја задржи влагата во време на суша. Има лесно антибактериско дејство. Ја позајмува пластичноста на декоративната козметика.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ PROFI Крпа за чистење “ 2 во 1 “
10.31€10.31 8.25€8.25
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.