Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Silky Face Powder Duo

Silky Face Powder Duo

Совршена мешавина на нијанси

Код: 80921/02 , Тежина: 10 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Пудрата со фина текстура се нанесува рамномерно и создава лесен превез на кожата, оставајќи ја да изгледа свежо и одморено. Дуо со свилен прав за лице:
- совршено се матира
- го изедначува тонот на кожата
- ги покрива несовршеностите
- ја продолжува издржливоста на шминката
- ја остава кожата свиленкаста мазна и мека

Пудрата и дава на кожата пријатно чувство, совршено се матира, го изедначува тонот на кожата, нежно се грижи за вашата кожа. Комплетот вклучува практично сунѓерче и огледало, благодарение на кои можете да ја прилагодите вашата шминка во секое време и на секое место.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на лицето со сунѓер.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

[BIT_CATALOG_BUYINFIRST]
Остави барање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Талк
Талк

Го олеснува процесот на примена на козметика, обезбедува кадифена структура, ја прави шминката потрајна. Апсорбира вишок на себум, спречува појава на мрсен сјај. Не ги затнува порите.

Силикон
Силикон

Силиконскиот прав визуелно ја балансира кожата, ја апсорбира влагата и помага да се регулира производството на себум.

Мика
Мика

Прашокот Мика прекрасно ја рефлектира и дифундира светлината, го осветлува тенот, создавајќи илузија дека кожата е помазна, помека и посветла.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супер-концентрирани плочки за перење облека
15.93€15.93 11.15€11.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Млечен пилинг
7.40€7.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мезоролер за лице
43.00€43.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балсам за коса Линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен флуид “ Ocean Riches”
20.00€20.00
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.