Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

DD Кушон пудра за лице

Идеален тон за светла кожа

Код: 80909/00 , Weight: 15 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Колекцијата на перничиња од TianDe се проширува и вклучува нова нијанса која совршено се вклопува со светлата кожа. Создава топол финиш без ефект на избелување - тоа е како светло невидлив превез. Вашата кожа ќе биде природна, свежа и сјајна.

Колекцијата на перничиња од корпорацијата нуди „паметна“ композиција, особено лесно се нанесува, покрива 100% несовршености и фини брчки и одлично се вклопува со бојата на кожата. Тоа е производ „3 во 1“: пудра, тонски DD крем, хидратација и заштита.

Овој револуционерен производ содржи активен хидрокомплекс со натриум хијалуронат и бетаин, кој интензивно ја хидрира кожата во текот на денот. Перничето има антиоксидантни својства и исто така сигурно штити од УВ зрачење.

АПЛИКАЦИЈА:

Со сунѓерчето лесно притиснете на пудрата и ќе ја добиете вистинската количина на производ потребен за идеален изглед на кожата. Нанесете на чиста и хидрирана кожа.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Витамин Е
Витамин Е

Витаминот Е (Токоферол) ги храни, обновува, ги забавува процесите на стареење со неутрализирање на слободните радикали.

Титаниум диоксид
Титаниум диоксид

Минералните гранули од титаниум диоксид имаат ефект против сјај на кожата и ги рефлектираат УВ зраците, заштитувајќи ги клетките од оштетување.

Натриум хијалуронат
Натриум хијалуронат

Интензивно ја навлажнува кожата, ја подобрува еластичноста на кожата, ја прави кожата помазна. Ги измазнува фините линии, ја подобрува мекоста и еластичноста на кожата.

Бетаин
Бетаин

Бетаин е амино киселина добиена од сок од цвекло. Се карактеризира со својство да се одржи електролитната рамнотежа во клетките на кожата со зачувување на молекулите на вода и не дозволување нивно пробивање низ клеточните мембрани. Бетаинот исто така ја омекнува и измазнува кожата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Марамици за матирачки ефект “ Gentle Rose “
5.40€5.40 4.05€4.05
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон со екстракт од линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице "Бел чај"
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен крем против брчки “ Овча плацента “
10.00€10.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Дневен крем за лице Sensation
7.70€7.70
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.