Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Вутонг козметичка фито лепенка за тело

БЕЗ БОЛКА

Код: 30118 , Amount: 5 pcs
Повратни информации од клиент:
(0)

Кинескиот збор Вутонг значи „без болка“. Има нежни, но интензивни ефекти и ви помага да ја вратите радоста на непреченото движење. Билни состојки во фластерот:
- имаат силен затоплувачки и релаксирачки ефект
- помагаат за подобрување на микроциркулацијата на крвта и метаболичките процеси на местото на употреба
- помагаат да се елиминираат чувствата на непријатност

Wutong е ефикасен дури и кога се користи само еднаш. Ако сакате да го зголемите ефектот, може да се користи редовно во рутина. Фито лепенката има кумулативни ефекти. Растителните екстракти делуваат на човечкото тело преку кожата и имаат позитивно влијание врз неговата физиолошка и енергетска состојба.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете го фито фластерот на проблематичното место. Користете еднаш или двапати на ден, најмногу 12 часа на ден. Користете во период од 7-10 дена.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Гераниум
Гераниум

Екстрактот од петна гераниум се користи во третманот на остеохондроза и радикулитис.

Asiatic pennywort
Asiatic pennywort

Листовите на азискиот пени ја подобруваат циркулацијата на крвта, ја нормализираат пропустливоста на sидовите на крвните садови и го намалуваат чувството на непријатност во зглобовите.

Камфро
Камфро

Ги активира нервните завршетоци, го поттикнува протокот на крв преку локално ладење.

Ментол
Ментол

Ги активира нервните завршетоци, го поттикнува протокот на крв преку локално ладење и има ефект на ладење.

Ѓумбир
Ѓумбир

Маслото од ѓумбир има затоплувачки ефекти, ја зголемува циркулацијата на крвта во кожата и има ефекти на проширување на крвните садови и анти-оток ефекти.

Цимет
Цимет

Маслото од лист цимет има антимикробно и антиинфламаторно дејство, помага во олеснување на грчевите во мускулите.

Миро
Миро

Маслото мирра има тоник, анти-воспалителни и регенерирачки својства и антимикробен ефект.

Метилсалицилат
Метилсалицилат

Применет локално, метил салицилат има аналгетски и локално иритирачки ефект. Предизвикува мускулна релаксација и го засилува протокот на крв, ви овозможува да ги продолжите физичките вежби и ја подобрува вашата толеранција.

Сапошниковија
Сапошниковија

Екстракт од корените на Сапошниковијата ја намалува болката и отокот.

Темјан
Темјан

Темјанот е супстанција позната и како гума за џвакање - смола или сушен сок од темјан дрвја и грмушки. Има необичен мирис, чаден и смолест. Во ароматерапијата, се користи за ублажување на стресот и справување со несоницата. Темјанот е мускулен релаксант; се применува и како загревачка, диуретична и антисептичка компонента.

Каранфилче
Каранфилче

Маслото од каранфилче ја подобрува циркулацијата на крвта и има аналгетски и антиинфламаторни ефекти.

Мускатна роза
Мускатна роза

Маслото извлечено од семето на розата мускат ја смирува иритацијата и го намалува чувството на непријатност во зглобовите и мускулите.

Линдера
Линдера

Корен екстракт од Линдера е антисептик со аналгетски и антиконвулзивни ефекти.

Аконит
Аконит

Екстрактот од аконит има анти-воспалителни и смирувачки ефекти.

Шизонепета
Шизонепета

Билен екстракт Schizonepeta multifida е природен аналгетик со смирувачки, антиинфламаторни и релаксирачки ефекти.

Крин Беладона
Крин Беладона

Екстрактот од крин Беладона има релаксирачки ефекти.

Ароматичен екстракт од ѓумбир
Ароматичен екстракт од ѓумбир

Ароматичниот екстракт од ѓумбир има анти-воспалителни и антисептички ефекти во третманот на ревматизам.

Ангелика
Ангелика

Коренот на Ангелика дахурика обично се користи како тоник. Тоа е корисно во третманот на ревматизам и артритис на долните екстремитети; ја намалува болката, има поттикнувачки ефект и има спазмолитично и диуретично дејство.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Органски лепенки за очи со хидрогел од морски алги
4.20€4.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Свилена перфекција сет нага за раце
21.50€21.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Пилинг од праска
1.50€1.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен флуид “ Ocean Riches”
20.00€20.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супер-концентрирани плочки за перење облека
15.93€15.93 11.15€11.15
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.