Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Крем за тело "Течен фластер"

Движете се со самодоверба!

Код: 34413 , тежинаt: 125 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Активниот организам има потреба од секојдневна нега. Што е подобро од еден производ кој е лесен за аплицирање, брза апсорпција и враќање на енергијата и желбата за нови и динамични предизвици.

Тежинскиот крем за тело "загрева" и ги обновува мускулите и зглобовите, ја подобрува циркулацијата и помага лесно да се врати хармонијата вашето тело. Производот ќе направи чудо од вашите зглобови ако го примените пред тежок и интензивен тренинг.

Го подобрува протокот на крв во зглобовите, има ефект на затоплување и ја подобрува циркулацијата на крвта. Тоа ја олеснува непријатноста и благодарение на тоа вашите зглобови секогаш се подготвени за оптеретеност.

Кремот е исто така многу погоден за луѓе кои порадни дневните обврски поголемиот дел од денот го минуваат во седечка положба. Ја стимулира крвта во телото и благодарение на неговите активни компоненти во голема мера успева да го "компензира" недостатокот на физичка активност.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете на телото со лесни движења пред вежбање или кога чувствувате непријатност во зглобовите.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Прополис
Прополис

Екстрактот од прополис ја подобрува микроциркулацијата и помага во обновувањето на ткивото на зглобовите.

Маслинка
Маслинка

Екстрактот од маслинка го подобрува изгледот на кожата, ја зголемува еластичноста и ги измазнува фините линии.

Мартиния душистая
Мартиния душистая

Екстракт од канџа на ѓаволот или харпагофитум. Оваа вредна билка активно се користи во народната медицина. Обезбедува антиинфламаторно, антисептичко и анестетичко дејство врз воспалените зглобови. Канџата на ѓаволот ја подобрува подвижноста на зглобовите, го намалува чувството на затегнатост во нив, го намалува отокот.

Камфро
Камфро

Камфор ги активира метаболните процеси во ткивата и ја подобрува испораката на активни компоненти.

Ментол
Ментол

Ментолот има контра-привлечен ефект придружен со чувство на студ. Ја ублажува иритацијата и ја тонизира кожата. Ментолот е одличен освежувач и отстранувач на непријатен мирис.

Елка
Елка

Маслото од лисја Абиес Алба има бактерицидно дејство поради високата содржина на етерични масла и непца; ја стимулира микроциркулацијата во ткивото.

Компир
Компир

Екстрактот од слатка и чили пиперка има ефект на затоплување на кожата, го интензивира метаболизмот во проблематичните области, помага да се забрза микроциркулацијата, има антиоксидантни и антибактериски ефекти.

Масло од цимет
Масло од цимет

Маслото од цимет може да се пофали со незаборавна арома и изразен активен ефект. Неговиот состав содржи цинамалдехид (цинамал), што е 90% есенцијално масло. Супстанцата има аналгетско, антисептичко и цикатризирачко дејство, и често се користи во ароматерапија, медицина и козметологија.

Каранфилче
Каранфилче

Етеричното масло од каранфилче е совршен антисептик што го забрзува процесот на заздравување на мали рани (особено воспалени).

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Calcemarine Complex( Калцемарин комплекс)
29.00€29.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Органски лепенки за очи со хидрогел од морски алги
4.20€4.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Чај од ѓумбир
2.00€2.00 1.60€1.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.