Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Масажен гел Ортофит

Природни екстракти со ефект на затоплување

Код: 34401-1 , Тежина: 125 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Гелот за масажа на тело Ортофит има ефект на затоплување, ја подобрува микроциркулацијата, а во комбинација со масажа го елиминира заморот, вкочанетоста и болките. Специјалниот состав на гелот овозможува брза апсорпција на сите активни состојки содржани во производот.

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете го производот на проблематичните места со кружни движења и масирајте се додека не се апсорбира целосно.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Прополис
Прополис

Екстрактот од прополис ја подобрува микроциркулацијата и помага во обновувањето на ткивото на зглобовите.

Маслинка
Маслинка

Маслото од маслинка содржи масни киселини поврзани со кожата кои се совршено асимилирани. Кога се нанесува на кожата, маслиновото масло го подобрува тонот на кожата и ги измазнува фините линии.

Пеперминт
Пеперминт

Маслото од мента пеперминт ја подобрува циркулацијата на крвта и метаболизмот во клетките.

Елка
Елка

Маслото од лисја Абиес Алба има бактерицидно дејство поради високата содржина на етерични масла и непца; ја стимулира микроциркулацијата во ткивото.

Рузмарин
Рузмарин

Екстрактот од рузмарин освежува, тонизира, го потиснува растот на бактериите.

Сулфур
Сулфур

Methyl-sulphonyl methane is the source of bioavailable organic Sulphur that represents a construction material for ligaments, tendons, and synovial fluid of joints. It acts as a conductor of other active substances and stimulates blood circulation.

Eucalyptus globules
Eucalyptus globules

Маслото од лист од еукалиптус го подобрува процесот на обновување на клетките, ја подобрува способноста на телото да го обновува ткивото, помага во ублажување на воспалението.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Calcemarine Complex( Калцемарин комплекс)
29.00€29.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Органски лепенки за очи со хидрогел од морски алги
4.20€4.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Чај од ѓумбир
2.00€2.00 1.60€1.60
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.