Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Geroproline додаток во исхрана

Food supplement

Код: 135449 , Тежина: 16,14 g / 30 capsules of 538 mg
Повратни информации од клиент:
(0)

Гинко билоба промовира нормална микроциркулација на протокот на крв и нормална когнитивна функција.
Витаминот К придонесува против згрутчување на крвта.
Состав: магнезиум цитрат (магнезиум), желатин, екстракт од лист од (Гинко билоба) 1:10 (24% флавонски гликозиди, 6% терпен лактони), рутин (од јапонска софора (Sophora japonica) екстракт од цвет 1: 10), стабилизатор: микрокристална целулоза, ресвератрол (од кора од грозје (Vitis vinifera), малтодекстрин, L-цистеин, алфа-липоева киселина, средство против стврднување: магнезиум оксид, восок од канделила, боја: титаниум диоксид К2 (менахинон-7).
Предупредувања: не се препорачува за деца. Не се препорачува за бремени жени или доилки. Не користете во случај на преосетливост на некоја од состојките. Додатокот на храна не ја заменува хранливата и урамнотежена исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Се чува вон дофат на деца.
Да се чува: подалеку од директна сончева светлина, на температура до +25°C.
Произведено во Русија.
Увозник: ASTI Group LLC, 5 Zardu str., Riga, LV-1083, Latvia, +37127030599

АПЛИКАЦИЈА:

Препорачана дневна доза за возрасни е 1 капсула на ден со оброци. Препорачано времетраење на употреба – 30 дена. По 2-неделна пауза, курсот може да се повтори.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Гинко билоба
Гинко билоба

Флавоногликозиды экстракта гинкго билоба укрепляют стенки сосудов и улучшают кровоток, в том числе сосудов глаз, снижая риск развития глаукомы, катаракты. Гинкго билоба – это дерево, которое считается ровесником динозавров, самым древним растением на земле. Ему не страшны ни паразиты, ни грибки, ни даже радиация. Самые известные свойства: улучшение памяти, сохранение ясности ума, повышение способности к обучению, противовирусное, иммуномодулирующее и противовоспалительное действие

Јапонска софора
Јапонска софора

..

Ресвератрол
Ресвератрол

Ресвератрол е супстанција која се содржи во кожата на виолетовото грозје. Ресвератрол помага активно да ги блокира реакциите предизвикани од слободните радикали, го забавува процесот на стареење, го спречува предвременото венеење, го стимулира растот на колагенските влакна, ја подобрува меморијата, визуелната острина и ја зголемува природната отпорност на вашето тело на стрес.

Магний
Магний

..

Витамин K2
Витамин K2

Витаминот К придонесува за нормален проток на крвта.

Комплекс a-Lacys Reset Lady
Комплекс a-Lacys Reset Lady

..

Липоева Киселина
Липоева Киселина

Липоевата киселина е заштитник на клетките и контролер на апетитот. Ова е силен антиоксиданс кој помага да се започне процесот на согорување на маснотии, го регулира нивото на шеќер во крвта и го забавува стареењето на кожата. Поволно влијае на метаболизмот на јаглени хидрати и маснотии во телото. Особено, липоичната киселина помага за брза асимилација на гликозата од клетките и спречува дегенерација на замастен црн дроб.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Машка долна облека со турмалин,
32.00€32.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ SOD Лосион за тело
12.00€12.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Смирувачки и заштитен крем за лице “ Vita Derm “
26.00€26.00 19.50€19.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ За мажи
35.40€35.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Путер за отстранување на шминка, тежина
21.50€21.50 17.20€17.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Амино-коктел маска за убавина на лице
2.30€2.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Растворлива маска во прав со перли
6.20€6.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице "Бел чај"
15.90€15.90
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.