Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Козметичко масло за масажа „Тајната на императорот“

За ѕвончето да ѕвони!

Код: 30121 , Волумен: 10 ml
Повратни информации од клиент:
(0)

Познато е дека во приватните апартмани на древните кинески императори имало 39 дополнителни сопруги , оделени од главната сопруга. Која била тајната на виталноста на императорите? Секако, тајната била во нивните посебни духовни и физички ритуали - како и во чудесното масло чија формула е зачувана многу векови...

Составот на маслото вклучува растителни екстракти и масла кои позитивно влијаат на активноста на жлездата на простатата, органот наречен „второ срце на човекот“ поради неговото значење. Природните состојки имаат антибактериско и антиинфламаторно дејство.

АПЛИКАЦИЈА:

Користејќи движења за масажа, нанесете 4-5 капки масло на пределот на долниот дел на точката "дантиан", што лесно се наоѓа со ставање на дланката, под папокот - ова место ќе биде под малиот прст. Исто така, маслото треба да се нанесе на перинеумот, до точката Хуи Јин (средината помеѓу анусот и скротумот).

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Меспилус
Меспилус

Екстрактот од лисја на локват има изразени тонични својства, ги подобрува метаболните процеси, штити од негативното влијание на надворешните фактори, го намалува количеството и длабочината на фините линии, ја прави кожата деликатна и мазна.

Бобинка
Бобинка

Овошното масло Schisandra chinensis се применува за лекување на брз замор, намалени перформанси со цел да се зајакне отпорноста на телото на болести.

Cnidium officinale
Cnidium officinale

екстракт од корен cnidium officinale го тонизира телото, има антибактериско дејство.

Астрагалус
Астрагалус

Астрагалусот поседува импресивна антиоксидантна активност поради високата содржина на селен, флавоноиди, витамини Ц и Е. Ги штити клетките од напади на слободните радикали, Го зајакнува локалниот имунитет.

Реманија
Реманија

Екстрактот од коренот Реманија ги подобрува метаболните процеси во ткивото.

Дудник
Дудник

Екстрактот од коренот на Ангелика акутилоба го тонизира и го активира метаболизмот.

Алисма Плантаго Акватика
Алисма Плантаго Акватика

Екстрактот Алисма ги ублажува блокадите, има корисен ефект врз урогениталниот систем.

Кокос
Кокос

Екстрактот од кокос Порија помага во отстранување на токсините, има диуретично дејство.

Малина
Малина

Екстрактот од малина има изразени антиоксидантни својства, содржи многу витамини.

Миро
Миро

Маслото мирра има тоник, анти-воспалителни и регенерирачки својства и антимикробен ефект.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем маска за подмладување на лице, врат и деколте
18.20€18.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Маска за лице со глечарска вода
3.50€3.50 2.80€2.80
КУПИ
(2)
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ BB Тонален крем за лице
16.81€16.81 13.45€13.45
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Сол за стапала чајно дрво,
1.80€1.80
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.