Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Фиточај сезонска терапија со лимета, сладунец и малина

Диши слободно со целосни гради!

Код: 123926 , 30 filter packets 1.5 g each
Повратни информации од клиент:
(0)

Фито чај "Сезонска терапија" ви овозможува да се чувствувате одлично дури и во непријатните и влажни временски услови. Со конзумирање на чајот, вашето тело лесно ќе се прилагодува на климатските промени и ќе биде отпорно на сите сезонски вируси и инфекции со посилна одбрана.

АПЛИКАЦИЈА:

Истурете 1 чаша топла вода (75-80˚C) врз 1 филтер-пакет во чаша.Почекајте да одстои за 5-10 минути. По вкус може да се додаде мед или лимон.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Ликорис
Ликорис

Ризом/корен од сладунец има ефект сличен на естроген, помага да се регулира рамнотежата на течности и електролити во телото. Има антиспазмодични и антиинфламаторни ефекти, го нормализира функционирањето на гастроинтестиналниот тракт.

Пеперминт
Пеперминт

Листовите од пеперминт содржат многу есенцијално масло, супстанции за потемнување, флавоноиди, витамини и минерали. Нането помага да се подобри расположението, да се зголеми работниот капацитет, да се ублажи стресот, вознемиреноста и иритацијата и да се нормализира спиењето.

Коприва
Коприва

Листот од коприва е природен концентрат на витамини. Го активира метаболизмот, го тонизира нервниот систем. Ја одржува способноста за работа на високо ниво, помага брзо да закрепнете после напорна работа кога сте уморни.

Камилица
Камилица

Екстрактот од цвет камилица помага да се активираат метаболичките процеси и да се подобри исхраната на сијалиците за коса.

Малина
Малина

Екстрактот од малина има изразени антиоксидантни својства, содржи многу витамини.

Екстракт од роза (Rosa canina)
Екстракт од роза (Rosa canina)

Овошниот екстракт Роза мултифлора ја тонизира кожата, ја подобрува целокупната состојба и изглед.

Липа
Липа

Цветовите од липа се богати со витамин Ц, флавоноиди, фитонциди и танини. Имаат антиоксидантни, антиинфламаторни и бактерицидни ефекти и се одлични за спречување на настинки.

Хибриден хибискус
Хибриден хибискус

Ливчињата од хибриден или судански хибискус го зајакнуваат телото, го зголемуваат неговиот имунитет и помагаат да се спречи настинка и брзо да се справи со веќе постоечките заболувања.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Турмалински појас за колено
63.00€63.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Silky Face Powder Duo
15.00€15.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Мултифункционален лосион за лице
12.90€12.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Фито крем за стапала
5.20€5.20 4.16€4.16
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Балзам за густина и раст на косата
24.50€24.50 17.15€17.15
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за раце, Алое
2.50€2.50
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.