Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Фито чај со планинска врба и петолесник

Додаток во исхраната

Код: 123918 , 30 x 1,5 g филтер ќесички
Повратни информации од клиент:
(0)

Составот на сите чаеви "за Мажи" е хармоничен спој на избраните билки, кој содржи природни витамини, ензими, минерали и органски киселини. Во основата на сите чаеви е дрвната врбовка и кипреа.
Фито чај кој совршено смирува и релаксира, помага во лекувањето на депресијата и несоницата.
Билките вклучени во производот, му помагаат на организмот да закрепне брзо, ублажува раздразливост, помага при несоница и го подобрува квалитетот на сонот.

АПЛИКАЦИЈА:

1 филтер кесичка (1,5 g), во чаша 200мл врела вода, да отстои 10-15 потоа се пие. Конзумирајте по 1 чаша на ден за време на оброците. Времетраењето на конзумација на чајот е неограничено.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Arctium lappa
Arctium lappa

Коренот Арктиум лапа има антиинфламаторно дејство и позитивно влијание врз функционирањето на уринарниот систем.

Филипендула
Филипендула

Прашокот Filipendula glaberrima има обновувачки и имуномодулаторни ефекти; поради високата содржина на салицилати, има анти-воспалителни, аналгетски и антипиретични својства.

Билка од врба
Билка од врба

Билка- врба има закрепнувачки ефект, има корисен ефект врз машкиот урогенитален систем.

Корен од марал
Корен од марал

Ризомите и корените на Марал корен покажуваат стимулирачки и тоничен ефект, се користат за ментален и физички замор, намален работен капацитет, зголемување на сексуалната активност кај мажите.

Мочуришен сабелник
Мочуришен сабелник

Корените и подножјето на мочуришниот цинкфил содржат многу супстанции за потемнување, органски киселини, витамини Ц и А. Имаат болки, регенерираат и анти-воспалителни ефекти. Тие исто така имаат антибактериско дејство и помагаат да се отстранат штетните материи од телото.

Анасон
Анасон

Овошјето од анасон има седативно, болно и антиспазмодично дејство и го зголемува лачењето на дигестивните жлезди.

Arctostaphylos uva-ursi
Arctostaphylos uva-ursi

Листот содржи супстанции за потемнување, флавоноиди, органски киселини, фенолни гликозиди (арбутин, ериколин), микро- и макроелементи, витамин Б и Ц комплекси. Широко се користи како средство за дезинфекција и антиинфламаторно средство. Има корисен ефект врз функционирањето на мочниот меур и уринарниот тракт.

Бреза
Бреза

Лисјата на бреза имаат антибактериски својства, се користат за недостаток на витамини, намалуваат оток.

Равнец
Равнец

Билката Ахилеа милефолиум има антиспазмодични и бактерицидни ефекти, ги проширува жолчните канали, помага да се запре болката. Поради високата содржина на филоквинон (витамин К), ги зајакнува капиларите, помага да се спречи крварење и внатрешно крварење.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ PROFI Крпа за чистење “ 2 во 1 “
10.31€10.31 8.25€8.25
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.