Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Фито чај со детелина за крвни садови

Додадок во исхрана

Код: 123915 , 30 x 2 g filter packets
Повратни информации од клиент:
(0)

Билките содржани во хербалната смеса имаат благотворно дејство на кардиоваскуларниот систем.

Предупредувања: не користете во случај на преосетливост на некоја од состојките, Не користете за време на бременост и лактација.
Се препорачува да се консултирате со вашиот лекар пред употреба. Не користете со лекови. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не користете додатоци во исхраната како замена за врвна и урамнотежена исхрана.
Да се чува подалеку од дофат на деца, на максимум. температура до 25°C, при релативна влажност макс. до 70%.
Состав: Овошје од глог (1200 mg), билка од маточина (900 mg), цвеќиња и билки од детелина (900 mg), билка од оригано (600 mg), лисја од тусилаго фарфара (600 mg), лисја од Orthosiphon Aristatus (600 mg), бреза Лисја (600 mg), листови од рузмарин (300 mg), цвеќиња од невен (300 mg).
Производител: Русија
Увозник: SIA “ASTI Group”, 5 Zārdu Street, Riga, LV-1083, Latvia

АПЛИКАЦИЈА:

Истурете во една чаша (200 ml) врела вода врз 1 пакување (1,5 g) билки. Оставете 10-15 минути. Препорачана дневна доза: за возрасни – една чаша чај еднаш дневно за време на оброк. Препорачано времетраење на употреба: 3-4 недели.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Рузмарин
Рузмарин

Листот рузмарин е извор на голема количина витамини, минерали, масни киселини и антиоксиданси.

Маточина
Маточина

Листот од маточина содржи витамини А и Ц, органски киселини и биофлавоноиди. Има корисен ефект врз функционирањето на нервниот систем.

Црвена детелина
Црвена детелина

Црвената детелина е богат извор на магнезиум, бакар, калциум, хром, железо, фосфор, витамини А, Б и Ц. Има својства за детоксикација и закрепнувачки ефект, помага да се нормализира метаболизмот.

Оригано
Оригано

Билката од оригано се користи како седатив, ефикасен за регулирање на женскиот циклус, менопауза

Цвет Невен
Цвет Невен

Цветот Невен има седативно дејство врз нервниот систем, помага во намалување на крвниот притисок. Има бактерицидно и антиспазмодично дејство.

Бреза
Бреза

Лисјата на бреза имаат антибактериски својства, се користат за недостаток на витамини, намалуваат оток.

Глог
Глог

Екстрактот од глог има корисен ефект врз функционирањето на кардиоваскуларниот систем, ги зајакнува sидовите на крвните садови, ја интензивира циркулацијата на крвта, го подобрува снабдувањето со кислород во срцето, го намалува крвниот притисок и го намалува нивото на холестерол во крвта.

Тусилаго фарфара
Тусилаго фарфара

Прашокот од лисја Подбел го подобрува метаболизмот, помага во намалување на крвниот притисок, ги ублажува главоболките предизвикани од грчеви на крвните садови во големиот мозок.

Orthosiphon stamineus
Orthosiphon stamineus

Прашокот од лисјата на оваа билка има диуретично дејство, помага во елиминирање на уричната киселина од телото, помага во намалување на артерискиот крвен притисок.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Марамици за матирачки ефект “ Gentle Rose “
5.40€5.40 4.05€4.05
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон со екстракт од линжи
9.40€9.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против перут за коса од женшен + маска за коса
13.20€13.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Крем за лице "Бел чај"
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Околуочен крем против брчки “ Овча плацента “
10.00€10.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Дневен крем за лице Sensation
7.70€7.70
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.