Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Фито чај за бубрези

Додаток во исхраната

Код: 123922 , 30 пакувања oд 1,5 g
Повратни информации од клиент:
(0)

Билките кои се составен дел на чајот ги олеснуваат процесите на прочистување на организмот. Чајот го поддржува здравјето на уринарниот тракт. Со текот на пиењето се отстранува вишокот на вода во телото и на тој начин придонесува и за здраво слабеење на телото и намалување на подуеноста.
Состав: 3 пакувања содржи: Шипинка 750 mg, Ортосифон Аристатус Лисја 450 мг, Јазол Грас Билка 450 мг, Зимска трева чадор 390 мг, Цвеќиња од камилица 360 мг, Лисја од бреза 300 мг 1, 1 мг роза. >
Складирање: чувајте го на температура која не надминува +25°C, на релативна влажност од 70%, подалеку од дофат на деца.
Производител: Русија
Увозник: ISTA CORPORATION, s.r.o., Pobřežní 370/4, 186 00 Praha 8, Česká republika.

АПЛИКАЦИЈА:

Употреба: 1 кесичка чај прелијте со чаша врела вода 200 ml, оставете 10-15 минути, исцедете ја и извадете ја од водата. Возрасните земаат 1 чаша 2 пати на ден со оброците. Препорачан тек на употреба: 3-4 недели.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Рузмарин
Рузмарин

Листот рузмарин е извор на голема количина витамини, минерали, масни киселини и антиоксиданси.

Камилица
Камилица

Цветот камилица има спазмолитичко, антисептичко, седативно и аналгетско дејство. Го стимулира лачењето на органите за варење, ги потиснува процесите на ферментација во телото.

Екстракт од роза (Rosa canina)
Екстракт од роза (Rosa canina)

Овошјето Роса мултифлора е мултивитамински лек кој се применува за лекување на општа исцрпеност, ја зголемува отпорноста на телото на заразни болести, го подобрува функционирањето на бубрезите.

Arctostaphylos uva-ursi
Arctostaphylos uva-ursi

Листот содржи супстанции за потемнување, флавоноиди, органски киселини, фенолни гликозиди (арбутин, ериколин), микро- и макроелементи, витамин Б и Ц комплекси. Широко се користи како средство за дезинфекција и антиинфламаторно средство. Има корисен ефект врз функционирањето на мочниот меур и уринарниот тракт.

Бреза
Бреза

Лисјата на бреза имаат антибактериски својства, се користат за недостаток на витамини, намалуваат оток.

Orthosiphon stamineus
Orthosiphon stamineus

Прашокот од лисјата на оваа билка има диуретично дејство, помага во елиминирање на уричната киселина од телото, помага во намалување на артерискиот крвен притисок.

Chimaphila umbellata
Chimaphila umbellata

Листот Пипсисева е широко користен за лекување на болести на бубрезите и уринарниот тракт, го ублажува воспалението, има диуретично дејство.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ SOD Лосион за тело
12.00€12.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел Биокомлекс анти-акни за лице
17.71€17.71 12.40€12.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенератор за коса “ Златен ѓумбир “
13.90€13.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Серум и прајмер за лице
17.00€17.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Путер за отстранување на шминка, тежина
21.50€21.50 17.20€17.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Серум за лице со кордицепс
13.90€13.90
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.