Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Фиточај со кинеска ангелика и Отилија за жени

Додадок во исхрана

Код: 123911 , 30 x 1.5 гр филтер ќесички
Повратни информации од клиент:
(0)

Билките содржани во хербалната мешавина помагаат во намалување на ризикот од воспалителни болести на женските репродуктивни органи и помагаат во нормализирање на хормоналните нивоа на женското тело.

Предупредување: не користете во случај на преосетливост на некоја од состојките. Не користете за време на бременост и доење.
Се препорачува да се консултирате со вашиот лекар пред употреба. Не користете со лекови. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не користете додатоци како замена за адекватна и урамнотежена исхрана.
Да се чува подалеку од дофат на деца, на максимум. температура до 25°C, при релативна влажност макс. до 70%.
Состав: Ortilia Secunda Herb (450 mg), Burdock Roots (450 mg), Meadowsweet Herb (450 mg), листови од жалфија (450 mg), билка риган (450 mg), ризоми и корени од Angelica Sinensis (300 mg), лисја од коприва (300 mg), ризоми и корени од Тасев биле (150 mg).
Производител: Русија
Увозник: SIA “ASTI Group”, 5 Zārdu Street, Riga, LV-1083, Latvia

АПЛИКАЦИЈА:

Истурете чаша врела вода (200 ml) преку 1 филтер пакет (1,5 g), оставете 10-15 минути, исцедете ја и извадете ја кесата од водата. Возрасни 1 чаша 2 пати на ден со храна. Препорачан тек на употреба: 3-4 недели.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!

not
За жал, овој производ не е достапен во твојата држава
Дали сакате да дознаете дали производот е достапен за испраќање во вашата земја?
Испрати прашање

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

Ликорис
Ликорис

Ризом/корен од сладунец има ефект сличен на естроген, помага да се регулира рамнотежата на течности и електролити во телото. Има антиспазмодични и антиинфламаторни ефекти, го нормализира функционирањето на гастроинтестиналниот тракт.

Коприва
Коприва

Листот од коприва е природен концентрат на витамини. Го активира метаболизмот, го тонизира нервниот систем. Ја одржува способноста за работа на високо ниво, помага брзо да закрепнете после напорна работа кога сте уморни.

Дудник
Дудник

Екстрактот од коренот на Ангелика акутилоба има антибактериски и антимикотични својства, и дава на кожата чувство на удобност и свежина.

Ортилија
Ортилија

Билката ортилија веќе долго време се користи како лек со корисен ефект врз женскиот урогенитален систем, ги подобрува репродуктивните способности на жените, ги ублажува предменструалните и климактеричните синдроми.

Arctium lappa
Arctium lappa

Коренот Арктиум лапа има антиинфламаторно дејство и позитивно влијание врз функционирањето на уринарниот систем.

Филипендула
Филипендула

Прашокот Filipendula glaberrima има обновувачки и имуномодулаторни ефекти; поради високата содржина на салицилати, има анти-воспалителни, аналгетски и антипиретични својства.

Оригано
Оригано

Билката од оригано се користи како седатив, ефикасен за регулирање на женскиот циклус, менопауза

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ SOD Лосион за тело
12.00€12.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел Биокомлекс анти-акни за лице
17.71€17.71 12.40€12.40
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Регенератор за коса “ Златен ѓумбир “
13.90€13.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Серум и прајмер за лице
17.00€17.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Путер за отстранување на шминка, тежина
21.50€21.50 17.20€17.20
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Серум за лице со кордицепс
13.90€13.90
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.