Top.Mail.Ru

Биди прв кој ќе дознае се

Гел за деликатна грижа со пробиотик

Хигиена на новата генерација со природни пре- и постбиотици.

Код: 67008 , Тежина: 300 гр.
Повратни информации од клиент:
(0)

Ја одржува природната микрофлора во вашата интимна зона, помага да се намали иритацијата и сувоста.
Состојки: аква, натриум лаурет сулфат, децил глукозид, натриум хлорид, кокамид ДЕА, кокамидопропил бетаин, инулин, глицерин, алфа-глукан олигосахарид, млечна киселина, алантоин, PEG-40 хидрогенизирано рицинусово масло, хедексилмалцелм, хлороизотиазолинон, метилизотиазолинон.
Да се чува: на ладно и суво место, подалеку од директна сончева светлина.
Предупредувања: можна индивидуална нетолеранција на состојките. Се чува вон дофат на деца. Откако ќе се отвори, користете го во рок од 6 месеци

АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете ја потребната количина на гел на вашата интимна зона и исплакнете со вода.

Никој сеуште не оставил повратна информација. Можете да станете први!


Не е достапно

КУПИ

АКТИВНИ КОМПОНЕНТИ

BIOLIN пробиотик
BIOLIN пробиотик

Ефикасен пребиотик кој содржи инулин и олигосахарид алфа-глукан. Олигосахаридот алфа-глукан го поддржува балансот на микрофлората во мукозната мембрана и ги зајакнува заштитните својства.

Млечна киселина
Млечна киселина

Постбиотик, который абсолютно физиологичен для кожи человека, поскольку присутствует в ее роговом слое и является одним из компонентов натурального увлажняющего фактора (NMF). Молочная кислота заботится о микрофлоре, поддерживая ее естественный уровень pH и усиливая местный иммунитет.

Алантоин
Алантоин

Алантоин ја омекнува и ја навлажнува слузницата и спречува иритација. Лекува болна слузница и други оштетувања на слузницата.

БИДЕТЕ ПРВИОТ ШТО ЌЕ ОСТВАРИ ПРЕГЛЕД.


СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ


ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Шампон против белеење на коса
20.00€20.00 18.00€18.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Супер-концентрирани плочки за перење облека
15.90€15.90
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Алое Филм маска за лице
7.88€7.88 6.30€6.30
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Ролер масажер за лице
6.47€6.47 5.50€5.50
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Здрава и силна коса
9.63€9.63 7.70€7.70
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Гел за миење лице Океанска убавина
6.25€6.25 5.00€5.00
КУПИ
ПРЕГЛЕДУВАЊЕ Чај од црн лист со чага
9.20€9.20
КУПИ

MySQL Query Error: SELECT UF_PRODUCT FROM recently_viewed WHERE (UF_GUEST_ID = AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC [[1064] You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'AND UF_COUNTRY_ID = 196) ORDER BY ID DESC' at line 1]

DB query error.
Please try later.